Introligatornia Format

Wieloletnie doświadczenie

Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w branży introligatorskiej

 

Pozytywne referencje

 Setki wypełnionych kontraktów potwierdzonych pozytywnymi referencjami.

 

Ogólnopolski zasięg

Ogólnopolski zasięg działalności – nie są straszne nam żadne odległości.


Napisz do mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h.

WSPÓŁPRACA

Nasi klienci

MATERIAŁY DO ARCHIWIZACJI

W przedsiębiorstwach całego kraju stale przybywa dokumentów, które podlegają archiwizacji. Jest to duże wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za ich przechowywanie, które wymaga sprostania dużej liczbie regulacji prawnych oraz organizacyjnych. Ponadto poszczególne rodzaje dokumentacji, podlegają odpowiednim przepisom dotyczącym czasu ich przechowywania, który może wynosić nawet wiele lat. Wykonaniem materiałów służących do archiwizacji zajmuje się introligator, który posiada profesjonalną wiedzę odnośne opraw dokumentacji, wyborze materiałów, które sprawdzą się podczas długiego przechowywania.

Rodzaje materiałów służących do archiwizacji

Przed przyjęciem dokumentów do archiwizacji przeprowadzany jest proces odpowiedniego ich przygotowania, zabezpieczenia, dla łatwego i sprawnego wyszukiwania i dostępu do nich.

Okładki do akt, bezkwasowe, okładki do archiwizacji

Okładki do akt odgrywają ważną rolę w archiwizacji dokumentów zarówno w przedsiębiorstwach jak też organach takich jak sądy czy kancelarie prawne. W firmie introligatorskiej można zamówić okładki do akt z klipsami archiwizacyjnymi, zapewnią one wygodne przechowywanie różnych papierów. Okładki do archiwizacji są niezbędne dla czytelnego opisu każdej sprawy lub akt danego pracownika i prawidłowego zaklasyfikowania dokumentów, dlatego wiele takich produktów posiada miejsce na opis.

Kupując okładki, można wybrać kolor oraz rodzaj: matowe lub lakierowane, a także posiadające dodatkowe oznaczenia np. logotypy. Obecnie poszukiwane są okładki bezkwasowe, które posłużą do długiej archiwizacji w nienagannym stanie. W firmie introligatorskiej można zamówić: okładki do akt standardowe, z klipsami archiwizacyjnymi, z zakładką i klipsem archiwizacyjnym. Jeśli klient ma taką potrzebę może zamówić okładki spersonalizowane.

Introligator może przyjąć zlecenie na okładki z kolorowym tłem, paskami, usprawniające klasyfikację i archiwizowanie dokumentów. Okładka bezkwasowa może zostać wyposażona w dwa rzędy z 4 otworami do wszycia dokumentów, chociaż istnieje także możliwość zamówienia okładek bez otworów. Fastykuła to inaczej okładka bezkwasowa, przeznaczona do archiwizacji dokumentów. Składa się z dwóch grubych tekturowych okładek z otworkami służącymi do przeciągnięcia bawełnianej tasiemki. Dokumenty umieszczane w faskutule nie muszą być dziurkowane.Takie okładki posłużą do przechowywania dokumentów w formacie A2, A3, A4.

Teczki bezkwasowe, introligatorskie, wiązane, teczki na plakaty

Ofertę okładek bezkwasowych uzupełniają teczki bezkwasowe, które znajdują zastosowanie w każdej instytucji, biurze i przedsiębiorstwie, w których gromadzone są duże ilości dokumentów do archiwizacji. Teczki introligatorskie służą do przechowywania dokumentów w archiwach, które często mają znaczenie prawne, dlatego wymagają częstego sięgania, po nie, dlatego tak ważne jest ich czytelnie opisanie w znaczny sposób ułatwiające pracę w archiwum.

Wykonanie materiałów służących do archiwizacji odbywa się z dbałością o detale, dzięki czemu teczki wiązane i teczki na plakaty doskonale się prezentują, skutecznie zabezpieczając ich zawartość przed zniszczeniem. Sprzedawane przez introligatora teczki dają możliwość uporządkowanie firmowych druków i archiwizację wedle wybranego kryterium. Teczki bezkwasowe spełniają wysokie kryteria jakościowe, produkowane są z trwałego materiału przyjemnego w dotyku. Takie produkty mogą być w pełni spersonalizowane. Klienci mogą samodzielnie zadecydować o wykończeniu i kolorze teczki. Istnieje możliwość wykonania teczek introligatorskich firmowych z logo na odstawie przedstawionego projektu.

Oferowane przez firmę introligatorską teczki wiązane lub teczki innego rodzaju pozwolą na przechowywanie dokumenty w wygodny i bezpieczny sposób. Zostaną one zabezpieczone przed zniszczeniami, zabrudzeniem, wilgocią.Taki produkt to również doskonała promocja dla firmy. Teczki na plakaty wykonywane są z polipropylenowej płyty, która jest wodoodporna a zarazem elastyczna, wyposażona w rączki i zamki. Takie produkty posłużą do archiwizacji plakatów, rysunków, map.Teczki plakatowe doskonale sprawdzają się, jako teczki archiwalne, posiadają mocną konstrukcję, wykonane są z wysokiej, jakości materiałów i mogą służyć przez długie lata.

Skoroszyt to niezbędne narzędzie przy archiwizacji dokumentów

Skoroszyt znajduje zastosowanie do przechowywania dokumentów w segregatorach. Często używany jest skoroszyt plastikowy sprawdzający się do porządkowania dokumentacji. U introligatora można zamówić skoroszyt z klipsem lub bez. Jeśli ma posłużyć do umieszczenia dużej ilości papierów lepiej kupić modele z klipsem. Dostępne są także klasyczne skoroszyty tekturowe i papierowe, mogą być z listwą, która zapewnia efekt dekoracyjny. Występują także skoroszyty zaciskowe i zawieszkowe, oczkowe z wąsami. Kolorystyka jest różna, więc można dokonywać właściwych wyborów. Skoroszyty występują w różnych rozmiarach: A4, A5.  

Pudła do archiwizacji i pudła na plakaty

Przepisy polskiego prawa dokładnie regulują proces archiwizacji określonych dokumentów. Aby zapewnić w nich porządek i zabezpieczyć przed zniszczeniem potrzebne będzie nie tylko miejsce, ale także odpowiednie pudła do archiwizacji. Takie produkty należą do wytrzymałych, często produkowane są z trójwarstwowej tektury, dzięki czemu stanowią solidne opakowanie i spełniają swoją funkcję. Pudła do archiwizacji dokumentów znajdujące się w ofercie firmy introligatorskiej przydadzą się różnych sytuacjach, gdy konieczne będzie skorzystanie z dawnych rozliczeń lub raportów.

Wszystkie pudła do archiwizacji wyposażone są w etykietki do opisywania, nie trzeba będzie zaglądać do środka, aby sprawdzić jego zawartość, wystarczy przeczytać etykietę. Pudła powstają także z kartonu laminowanego, nadają się do umieszczania w nich dokumentacji, czasopism, katalogów, segregatorów itd. Takie produkty kupują biblioteki, firmy z różnej branży, muzea, szpitale itd.

Często pudła produkowane są z bezkwasowej trzywarstwowej tektury z włókien pierwotnych, dzięki czemu stanowią ochronę przed otoczeniem wpływającym na starzenie się dokumentów, zdjęć, książek. Pudła łatwo się składają, wyposażone są w mocowanie ścianek przy pomocy zatrzasków, są wygodne do przenoszenia. Wielokomorowe pudło na plakaty służy także do przechowywania planów i map, skutecznie chroniąc je przed zniszczeniem.

{

Pisana przed wiekami na cnym pergaminie,
przetrwała burze wieków i chyba nie zginie
już nigdy, bo wszak nigdy nie zabraknie na ziemi
namiętnych dusz, co dłońmi nieomal drżącemi
chwytają dzieło ducha, toną w jego treści
i – kształcie!…
O, jak oko przecudownie pieści
ta czcionka, ta oprawy mistrzowska robota
dla której nie szczędzono kosztownego złota!
Te dziwne kopersztychy, te inkunabały,
te stare drzeworyty […]

Jan Kasprowicz

{

Opinie klientów

Referencje

mgr Elżbieta Kuźma

Biblioteka Nauk Społecznych

Firmę „Format” moglibyśmy polecić innym instytucjom

Sekcja Języka Rosyjskiego Bibliotego Filologicznej NOVUM UAM dziękuje za należycie i terminowo wykonaną usługę w zakresie oprawy introligatorskiej książek z księgozbioru naszej biblioteki.

mgr Justyna Andrzejczak

Biblioteka Główna AWF

Terminowo i sumiennie

Współpraca z Firmą przebiega bardzo dobrze. Pan Przemysław Babijów realizuje usługi starannie i terminowo, zgodnie z naszymi wskazaniami. Jest bardzo otwarty na wszelkie uwagi i sugestie. Firma jest uczciwym i rzetelnym kontrahentem, a jej usługi mogę z całą odpowiedzialnością zarekomendować.

dr inż Marek Zieliński

Biblioteka Główna ASW

Solidny, rzetelny i terminowy wykonawca

Biblioteka Główna Akademii Sztuki Wojennej potwierdza, że usługa została wykonana z należytą i profesjonalnie. Zamawiający poleca firmę Usługi Introligatorskie „Format” Przemysław Babijów jako solidnego, rzetelnego i terminowego wykonawcę.

mgr Edyta Szelejewska-Dembińska

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Firma rzetelna i uczciwa

Przebieg naszej dotychczasowej współpracy pozwala nam stwierdzić, iż jest to firma uczciwa i rzetelna, podchodząca do każdego zlecenia w pełni profesjonalnie. Produkty i usługi dostarczane przez Firmę Format są na najwyższym poziomie. Zawsze możemy liczyć na szybką obsługę i fachowe doradztwo. Firmę określam jako solidną, wiarygodną, w pełni przygotowaną do kompleksowego wykonywania zadań introligatorskich.

mgr Irena Jagodzińska

Biblioteka Nauk Społecznych

Praca wykonana bardzo dobrze i terminowo

Oprawa, zarówno książek jak i czasopism (łącznie 600 egz.) została wykonana bardzo dobrze i terminowo, z uwzględnieniem warunków określonych w zamówieniu. Do chwili obecnej nie było żadnych reklamacji dotyczących wykonanej usługi. W związku z powyższym uważam, że fachowość usługi introligatorskiej p. Przemysława Babijów należy oceniać pozytywnie.

mgr Bogusława Szylin

Wydział Historyczny UAM

Standard pracy firmy jest na wysokim poziomie

Współpraca z wykonawcą należy do udanych, z uwagi na pewną jakość usługi. Standard pracy firmy jest na wysokim poziomie. Ceny są zaletą wykonawcy. Koszt zlecenia jest współmierny do gwarantowanej jakości. Wykonawca wywiązuje się z narzuconego terminu. Termin realizacji zadań jest satysfakcjonujący

Copyright © introligatorformat.pl 2020

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo