Introligatornia Format

Wieloletnie doświadczenie

Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w branży introligatorskiej

 

Pozytywne referencje

 Setki wypełnionych kontraktów potwierdzonych pozytywnymi referencjami.

 

Ogólnopolski zasięg

Ogólnopolski zasięg działalności – nie są straszne nam żadne odległości.


Napisz do mnie. Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h.

WSPÓŁPRACA

Nasi klienci

OPRAWY INTROLIGATORSKIE

W dzisiejszych czasach być może każda organizacja lub firma będąca w trakcie pracy jest zmuszona do prowadzenia szerokiej gamy dokumentacji technicznej związanej z finansami, personelem i księgowością. Wszystkie te dokumenty są często przechowywane w osobnej formie, aby uniknąć ich częściowego uszkodzenia i utraty, konieczne jest nadanie im wiążącego charakteru. Oprawa dzienników urzędowych, dokumentów, oprawa akt personalnych nie tylko zapewni ich bezpieczeństwo, ale także sprawi, że ich użytkowanie będzie wygodniejsze.

Technologia archiwizacji dokumentów – oprawy dokumentów

Z reguły firmy prowadzące działalność gospodarczą korzystają z usług introligatorskich, aby zachować ważną dokumentację w dobrej formie i na długo, aby swobodnie korzystać z niej w razie takiej potrzeby. Do częstych usług należy oprawa dzienników ustaw i oprawa monitorów polskich, z których korzysta wiele osób w danym przedsiębiorstwie. Tak zabezpieczone dokumenty można również znaleźć w bibliotekach i archiwach, dzięki czemu mogą w nienaruszonej formie przetrwać przez lata. Wiele czytelni działających w kraju potrzebuje oprawy czasopism i oprawy gazet, po które sięga wiele osób pragnących wrócić do dawnych spraw opisywanych w poczytnych pismach.

Sporo osób uważa, że oprawa dokumentów jest dość prosta i nie wiąże się z żadnymi trudnościami, więc łatwo jest to zrobić samodzielnie. Jednak rozpoczynając sam proces, staje się jasne, że tak naprawdę nie jest. Aby nie musieć powtarzać wszystkiego od nowa, lepiej powierzyć np. oprawę repertoriów czy oprawę prac nietypowych specjalistom z zakładu poligraficznego, którzy szybko i skutecznie wykonają oprawianie dokumentów dowolnego formatu i dowolnej złożoności. Dzięki profesjonalnej oprawie dokumentów, objętość oryginalnej dokumentacji zostanie zmniejszona do 2 razy i stworzy najlepsze warunki do jej przechowywania, ponieważ zniknie prawdopodobieństwo uszkodzenia.

RODZAJE OPRAW DOKUMENTÓW

W oparciu o rodzaj i cel dokumentu określa się technologię bindowania. Zakład introligatorski (poligraficzny) zapewnia następujące rodzaje opraw dla wszystkich rodzajów nośników druku:

 • Twarda okładka
 • Oprawy zeszytowe (grzbietowe-miękkie)
 • Łączenie nićmi (najczęściej oprawa gazet i oprawa czasopism)
 • Łączenie drutem (połączenie poprzez zszywkę)
 • Bindowanie i termobindowanie
 • Łączenie klejowe (wachlarzowe lub z frezowaniem)
 • Oprawy kanałowe (Okładka kanałowa obejmuje arkusze papieru grzbietem wykonanym z metalu)
 • Oprawy szyto-klejone lub falcowanie w całym zakresie formatów i gramatur
 • Dziurkowanie papieru
 • Wycinanie registrów (to wycięcia w brzegach stron, pozwalające na szybkie i łatwiejsze znalezienie odpowiedniego fragmentu tekstu).

Ponadto oprawy można podzielić na: proste, złożone i specjalne.

OPRAWA KSIĄŻEK

Chociaż głównym obszarem działań usług introligatorskich jest oprawa dokumentów i oprawa prac dyplomowych, introligatorzy realizują zamówienia na oprawę książek. Oprawa książek to solidna, twarda okładka na książki przeznaczona do łączenia ze sobą arkuszy i ochrony zawartych w nich materiałów. Oprawa może być również elementem projektu, a tym samym środkiem charakteryzującym książki, dokumenty lub inne materiały. Sposoby oprawy książek są podobne jak oprawy prac magisterskich czy oprawy prac licencjackich, mogą być w oprawie twardej, miękkiej lub spiralnej. Piękna oprawa książki efektownie prezentuje się na półce w księgarni oraz na półce w domowym zaciszu. Nabywcy często zwracają uwagę na szatę graficzną książki.w, dedykacji bądź innych form na życzenie klienta.

PIĘKNA OPRAWA PRAC DYPLOMOWYCH

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie opakowanie dla wyników własnej produktywnej aktywności intelektualnej. Rzeczywiście, czasami nawet najbardziej nieistotne drobiazg w projektowaniu może zepsuć całe wrażenie pracy. Jest to oprawa, która nada dyplomowi skończony wygląd, połączy wszystkie materiały w jedną całość i stanie się ich narzędziem prezentacji.

W zakładzie poligraficznym można zamówić:

 • Oprawa prac licencjackich
 • Oprawa prac doktorskich
 • Oprawa prac magisterskich
 • Oprawa arkuszy ocen
 • Oprawa indeksów.

Jeśli chce się otrzymywać wysokiej, jakości usługi w zakresie oprawy prac dyplomowych, trzeba skontaktować się z firmą świadczącą usługi introligatorskie. Studenci mogą wybrać oprawy twarde lub miękkie w zależności od wymagań danej uczelni. Ponadto dla wielu szkół wyższych istotny jest również kolor oprawy pracy magisterskiej czy oprawy pracy licencjackiej, dlatego przed zamówieniem usługi trzeba zapoznać się z wymaganiami.

Specjaliści zrealizują zamówienia wykorzystując ultranowoczesne introligatory, co całkowicie eliminuje możliwość uszkodzenia pracy. Najczęściej wybierane są twarde oprawy prac doktorskich, oprawy indeksów oraz innych prac składanych po zakończeniu toku nauczania. Twarda oprawa repertoriów i oprawa książek jest najbardziej wskazana, ponieważ ochroni pracę przed uszkodzeniem mechanicznym i nada jej solidny i reprezentacyjny wygląd.

Tak, więc, jeśli ktoś napisał pracę naukową, musi obronić rozprawę lub jest właścicielem firmy reklamowej pracującej z broszurami, powinien pomyśleć o wysokiej, jakości oprawie dokumentów, jest to idealny sposób na zaprezentowanie jej z najlepszej strony. Dziś dla każdego studenta pisanie prac semestralnych i esejów jest nieodłączną częścią studiów na uniwersytecie. A po ukończeniu studiów obowiązkowym etapem jest pisanie i jakość projektu pracy dyplomowej. Zazwyczaj w przypadku projektów dyplomowych stosuje się twardą okładkę, która odpowiada standardowi archiwizacji: blok wewnętrzny jest przyklejany, a następnie jest wkładany do okładki twardej. W rezultacie student otrzyma pracę dyplomową w postaci książki w twardej oprawie. Korzyści z opraw prac dyplomowych w twardej oprawie mówią same za siebie:

 • Wysoka siła związania
 • Możliwość zamiany stron w dyplomie bez uszkodzeń
 • Szybka oprawa, tylko 5 – 10 minut, a dyplom jest gotowy
 • Duży wybór kolorów okładek do dyplomu: czarny, niebieski, czerwony, zielony, szary

Metalowy grzbiet jest wytrzymały i trwały, nie pozwoli na uszkodzenie oprawy podczas przewracania stron, a jednocześnie umożliwia wymianę stron bez szkody dla wyglądu oprawy. Zazwyczaj specjaliści w zakresie usług introligatorskich znają podstawowe wymagania dotyczące opraw prac dyplomowych i mogą pomóc studentom, którzy się do nich zgłaszają, w weryfikacji zgodności pracy z zasadami i przepisami.

{

Pisana przed wiekami na cnym pergaminie,
przetrwała burze wieków i chyba nie zginie
już nigdy, bo wszak nigdy nie zabraknie na ziemi
namiętnych dusz, co dłońmi nieomal drżącemi
chwytają dzieło ducha, toną w jego treści
i – kształcie!…
O, jak oko przecudownie pieści
ta czcionka, ta oprawy mistrzowska robota
dla której nie szczędzono kosztownego złota!
Te dziwne kopersztychy, te inkunabały,
te stare drzeworyty […]

Jan Kasprowicz

{

Opinie klientów

Referencje

mgr Elżbieta Kuźma

Biblioteka Nauk Społecznych

Firmę „Format” moglibyśmy polecić innym instytucjom

Sekcja Języka Rosyjskiego Bibliotego Filologicznej NOVUM UAM dziękuje za należycie i terminowo wykonaną usługę w zakresie oprawy introligatorskiej książek z księgozbioru naszej biblioteki.

mgr Justyna Andrzejczak

Biblioteka Główna AWF

Terminowo i sumiennie

Współpraca z Firmą przebiega bardzo dobrze. Pan Przemysław Babijów realizuje usługi starannie i terminowo, zgodnie z naszymi wskazaniami. Jest bardzo otwarty na wszelkie uwagi i sugestie. Firma jest uczciwym i rzetelnym kontrahentem, a jej usługi mogę z całą odpowiedzialnością zarekomendować.

dr inż Marek Zieliński

Biblioteka Główna ASW

Solidny, rzetelny i terminowy wykonawca

Biblioteka Główna Akademii Sztuki Wojennej potwierdza, że usługa została wykonana z należytą i profesjonalnie. Zamawiający poleca firmę Usługi Introligatorskie „Format” Przemysław Babijów jako solidnego, rzetelnego i terminowego wykonawcę.

mgr Edyta Szelejewska-Dembińska

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

Firma rzetelna i uczciwa

Przebieg naszej dotychczasowej współpracy pozwala nam stwierdzić, iż jest to firma uczciwa i rzetelna, podchodząca do każdego zlecenia w pełni profesjonalnie. Produkty i usługi dostarczane przez Firmę Format są na najwyższym poziomie. Zawsze możemy liczyć na szybką obsługę i fachowe doradztwo. Firmę określam jako solidną, wiarygodną, w pełni przygotowaną do kompleksowego wykonywania zadań introligatorskich.

mgr Irena Jagodzińska

Biblioteka Nauk Społecznych

Praca wykonana bardzo dobrze i terminowo

Oprawa, zarówno książek jak i czasopism (łącznie 600 egz.) została wykonana bardzo dobrze i terminowo, z uwzględnieniem warunków określonych w zamówieniu. Do chwili obecnej nie było żadnych reklamacji dotyczących wykonanej usługi. W związku z powyższym uważam, że fachowość usługi introligatorskiej p. Przemysława Babijów należy oceniać pozytywnie.

mgr Bogusława Szylin

Wydział Historyczny UAM

Standard pracy firmy jest na wysokim poziomie

Współpraca z wykonawcą należy do udanych, z uwagi na pewną jakość usługi. Standard pracy firmy jest na wysokim poziomie. Ceny są zaletą wykonawcy. Koszt zlecenia jest współmierny do gwarantowanej jakości. Wykonawca wywiązuje się z narzuconego terminu. Termin realizacji zadań jest satysfakcjonujący

Copyright © introligatorformat.pl 2020

Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny piotr jeziorny strony internetowe luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo Piotr Jeziorny pozycjonowanie stron internetowych luboń, komorniki, mosina, plewiska, puszczykowo, stęszew, skórzewo